Trendy w aranżacji łazienek w 2017 roku

grudzień 23, 2016

Koniec roku to wyjątkowy czas, kiedy przeszłość i przyszłość się spotykają – i to nie tylko podczas rozliczania z ubiegłorocznych postanowień oraz tworzenia planów na przyszłe miesiące! Okazuje się, że w designie jak w życiu:  część trendów się utrzymuje, pojawiają się też nowe, a z niektórymi musimy się nieodwołalnie pożegnać.

Śledzenie tego, co w modzie i architekturze piszczy pozwala nam zaoszczędzić energię i czas jaki jest zwykle potrzebny na zaprojektowanie wymarzonego  wnętrza. Jeśli wśród Twoich celów na 2017 znajduje się remont łazienki, już teraz sprawdź czego się spodziewać na sklepowych półkach i które pomysły dostosujesz do swoich potrzeb.

 

aranzowane_umywalka_prima_baterie_prima_38384_l

Idziemy (ponownie) w naturę!

Jeśli to co ekologiczne i płynące z serca natury jest Ci miłe, projektowanie łazienki w 2017 roku będzie czystą przyjemnością! W designie płytek, mebli czy akcesoriów łazienkowych wyraźne są inspiracje naturalnymi surowcami. Zatem wciąż będą modne płytki drewnopodobne oraz płytki imitujące kamień czy beton.

Czy to oznacza, że równie modny będzie styl skandynawski – bazujący w końcu na naturalnych inspiracjach? Niekoniecznie, gdyż motyw naturalnego drewna czy kamienia bywa wykorzystywany na różne sposoby, jedynie jako akcent czy element dekoracyjny. Zachęcamy, aby potraktować je innowacyjnie!

Do łazienki możemy wprowadzić naturalne akcenty także w inny, bardziej dosłowny sposób – wstawiając do pomieszczeń sanitarnych rośliny. Doskonale ożywią wnętrze, szczególnie gdy zdecydujesz się na proste, kontrastowe zestawienia barw.

 

Od intensywnych barw po pastele

A skoro o kolorach mowa… Wśród chłodnych barw będzie królował grant w różnych tonacjach i w różnych wariantach (tak na ścianach i podłodze , co na meblach i w akcesoriach). Ale warto wspomnieć, że prawdziwym hitem będą kontrastowe łączenia intensywnych kolorów (także zieleni i żółci) z pastelami: bielą, kością słoniową, brzoskwinią czy pudrowym różem.

rgb_box-termostat-okragly-natrysk_5_43350_l

Eklektyzm  i kontrasty – odważ się na niecodzienne zestawy!

Dynamiczne, zaskakujące zestawienia kolorów pokazują główny kierunek aranżacyjny dla łazienek 2017. Grunt, by było niestandardowo! Dlatego surowa minimalistyczna łazienka może zostać udekorowana żywymi kwiatami, a skandynawska prostota pozyska marmurowe wykończenia.

deszczownia_jaskier_35381_l

Trójkąty i kwadraty, czyli łazienka w 3D

Spodobały Ci się płytki heksagonalne, szalenie popularne w mijającym roku? Nie zabraknie ich także w nadchodzącym sezonie. Ich nietypowy kształt nadaje się idealnie, aby wnętrze nabrało ciekawego charakteru, a mnogość wzorów płytek i kombinacji ich kładzenia (podłoga, ściany, tylko wydzielone sfery – np. pod prysznicem) pozwalają na wykorzystanie w bardzo wielu projektach. Geometryczne inspiracje odnajdziemy również w meblach – o wypukłych, niemal futurystycznych wykończeniach.

Choć pojawią się kolejne trendy i powstaną nowe technologie, jedno się chyba już nie zmieni – twierdzenie, że łazienka to nasza strefa relaksu, w pełni komfortowa i dostosowana do naszych potrzeb. Aranżacja łazienki to nie tylko design, ale też wyposażenie: sprytne, wygodne i oszczędne. Dlatego nadal będą na czasie płaskie brodziki czy kabiny bez brodzika (z odpływem prysznicowym), ponieważ zajmują mniej miejsca, a wchodzenie do kabiny jest dużo łatwiejsze. Również inteligentne baterie termostatyczne, wielofunkcyjne słuchawki, ułatwiające czyszczenie powłoki na umywalkach czy myjące deski sedesowe o funkcji bidetu – wszystkie innowacje technologiczne mają na celu polepszenie standardu użyteczności naszej łazienki.

Wpis gościnny autorstwa Piotra Murawskiego – współredaktora bloga Łazienkaplus, a prywatnie wielbiciela funkcjonalnych rozwiązań