Kontrast koloru we wnętrzu

January 19, 2016

Colorful lounge

Fascynacja barwami i kolorem od zawsze była przedmiotem zainteresowania. Obecnie naukowcy badają jaki wpływ wywiera on na człowieka, jak oddziałuje na jego samopoczucie fizyczne i psychiczne. Kolor powszechnie wykorzystywany jest w wielu dziedzinach życia, w tym także przez architektów wnętrz. Z każdym dniem rośnie zapotrzebowanie na wykorzystanie psychologii koloru w otoczeniu człowieka. Właśnie to powinno skłonić nas do nabrania lepszego wyobrażenia o roli barw oraz o sposobach umiejętnego wykorzystania ich w przestrzeni.

Barwa jest jednym z niezbędnych narzędzi którymi operują architekci pracowni Premiere Design. Pracę z klientem zaczynamy od szczegółowej analizy jego potrzeb i upodobań, jednak ważnym aspektem dla nas przy wyborze barwy jest także osobowość klienta oraz przeznaczenie pomieszczenia.
Na co dzień nie zdajemy sobie z tego sprawy, jednak kolory mają na nas ogromny wpływ, bardzo często decydują także o naszym samopoczuciu i nastroju. Kolor może nas uspokajać, pobudzać, mobilizować do działania, a także wpływać na naszą koncentrację. Warto poświęcić trochę czasu, żeby starannie dobrać kolory do naszych wnętrz, ponieważ właściwe barwy zapewnią nam dobre samopoczucie.

Architekci naszej pracowni nie tylko starają się sprostać barwnym oczekiwaniom naszych klientów, dodatkowo wykorzystują oni kolor do optycznych modyfikacji wnętrza. Szczegółowe analizy przestrzeni projektowanego obiektu pozwalają im na kształtowanie powierzchni wedle potrzeby. To właśnie kolor pozwala im m.in. na optyczne powiększanie, podwyższanie, wydłużanie czy też skracanie przestrzeni.

Nasza pracownia stara się pracować z kolorem w sposób umiejętny, dopasowany do funkcji i potrzeb klienta. Architekci pamiętają też, iż kolor we wnętrzu to nie tylko ściany ale także meble i dodatki. Priorytetem dla nas jest tworzenie komfortowej przestrzeni dla klienta. Innym ważnym aspektem jest także tworzenie ciekawego efektu we wnętrzu, który często uzyskujemy właśnie poprzez wykorzystanie koloru. W tym celu nasi architekci często stosują zasadę kontrastu, zarówno w kolorze, dodatkach jak i formie. Ciekawym rozwiązaniem we wnętrzu jest także użycie mocnego akcentu kolorystycznego, który skupia główną uwagę w przestrzeni.

Mówiąc o kolorze nie powinniśmy zapominać także o ciemnych tonacjach barwnych. Aranżacje utrzymane w ciemnej kolorystyce wcale nie muszą być smutne i ponure. Intensywne szarości, brązy, czy też granat, purpura, a nawet czerń- wszystkie te kolory mogą budzić zachwyt swoją oryginalnością. Wprowadzając do wnętrza ciemne barwy nie tylko dodamy mu wyszukanego charakteru, ale także stworzymy idealne miejsce do relaksu.

Kolory we wnętrzu nie muszą być bez wyrazu, zwolennikom diametralnych zmian proponujemy alternatywę dla odważnych.

Ciemne barwy kojarzą się nam z wnętrzami ponurymi, jednak nie warto ulegać stereotypom.

Bardzo efektownie wyglądają wnętrza, w których

ciemna paleta barw króluje zarówno na ścianach jak i we wszystkich elementach wyposażenia, a tym, co czyni aranżację niezwykłą, jest akcent jasnego i intensywnego koloru.

Wybór wyeksponowanego elementu zależy jedynie od naszych upodobań.

Wybierzmy więc własny sposób na przemycenie ich do własnego domu – rezultat w postaci

stylowej i eleganckiej aranżacji gwarantowany.